Wczytuję dane...

PRZYGOTUJ MOTOR DO SEZONU

Kiedy słońce zaczyna przyjemnie grzać – aż korci, żeby włączyć reflektory i ruszyć przed siebie na grzbiecie swojego jednośladu! Najpierw jednak dobrze przygotuj motor do sezonu, żeby uniknąć niepotrzebnych awarii. Prawidłowa konserwacja pojazdu zakłada, że wszelkie naprawy awaryjne trzeba przeprowadzić od razu, ale sam serwis kontrolny można wykonać dopiero wiosną. Czyszczenie silnika, w tym wymiana oleju i filtra powietrza, to zdecydowanie 1. punkt na naszej liście napraw.


Warto też zbadać jak działają chłodnica i hamulce. Należy także pamiętać, że smarowanie łańcucha w układzie napędowym to czynność obowiązkowa każdorazowo po pokonaniu 1000km. Odpowiednia chemia motocyklowa i preparaty konserwujące (np. wosk) sprawią, że pielęgnacja lakieru będzie niezwykle prosta.


Pozostaje jeszcze porządne czyszczenie i odnawianie reflektorów i owiewek i jesteś gotowy do drogi! Odwiedź nasze zakładki, znajdź potrzebne oleje i preparaty do silnika, chłodnicy, hamulców, a także akcesoria do pielęgnacji lakieru i przygotuj z nami motor do sezonu!

Przygotuj motor do sezonu