Wczytuję dane...
Nr produktu: 000401010004
Kod producenta: Boryszew BORYGO NOWY 1L
Waga produktu: 1.30 kg
Producent: Boryszew

Borygo Nowy jest płynem do układów chłodzenia silników spalinowych wszelkiego typu pojazdów mechanicznych z chłodzeniem cieczowym. Z powodzeniem chroni silniki i układy chłodzenia samochodów osobowych, ciężarowych, sprzętu rolniczego, ciężkich maszyn budowlanych i silników stacjonarnych. BORYGO NOWY jest płynem uniwersalnym, który stosować można do wszystkich typów układów.

Jest to udoskonalona, dostosowana do najnowszych wymagań wersja płynu do chłodnic BORYGO. Płyn podlega stałej, surowej kontroli przez laboratorium producenta (ISO 9001) oraz niezależne ośrodki badawcze.

Spełnia wymagania norm : ASTM D 3306, Fiat 55523/1,9.55523, BS 6580(1992), BS 5117-26, PN-93/C-40008/09, WT-ITS 3/94-ZLG, ZN-98/MP/TS-674.

Posiada certyfikat B wydany przez ITS B/15/182/98

BORYGO NOWY produkowany jest na bazie glikolu monoetylenowego wysokiej czystości (glikol niedostatecznie oczyszczony naraża układ chłodzenia na przyspieszoną korozję) . Zawiera starannie dobrany zestaw dodatków antykorozyjnych, przeciwpiennych i stabilizujących rezerwę alkaliczną. Właściwości fizykochemiczne płynu zapewniają ochronę przed korozją i erozją kawitacyjną wszystkich metali stosowanych w układach chłodzenia (aluminium, miedź i jej stopy, żeliwo, stopy lutownicze itp.).

Elementom z tworzyw sztucznych oraz gumy BORYGO NOWY zapewnia wieloletnią trwałość.

BORYGO NOWY jest płynem wielosezonowym, który bez konieczności wymiany stosuje się latem i zimą. Ubytki zalecamy uzupełniać płynem BORYGO NOWY lub BORYGO ALU FORMUŁA.

Przed wymianą płynu wskazane jest przepłukanie układu chłodzenia wodą destylowaną.

BORYGO NOWY oferowany jest w stężeniu eksploatacyjnym tzn. przeznaczonym do bezpośredniego zalania układu chłodzenia. Temperatura krystalizacji -35stC zapewnia bezpieczne stosowanie płynu nawet podczas najsurowszych zim.

BORYGO NOWY jest przystosowany do recyclingu.

Specyfikacja
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...